Informacja dla osób
biorących udział
w zajęciach wokalnych

Uprzejmie prosimy, aby uczestnicy zajęć przygotowali dwa wybrane duety oraz sceny zbiorowe z poniższej listy.

(W przypadku trudności ze zdobyciem nut prosimy o kontakt z organizatorem fundacja@czardasz.org.pl)

DUETY:

Imre Kalman
„Księżniczka czardasza”
„Jakże mam ci wytłumaczyć”
„Tłumy fraków”
„Co się dzieje, oszaleję”
„Tak jak gołąbeczki dwa”
„Artystki z variete”

Franz Lehar
„Wesoła wdówka”
„Usta milczą, dusza śpiewa”
„Tu pusto jest”

Franz Lehar
„Kraina uśmiechu”
„Herbatka sam na sam”
„Kto dał nam klucze do miłości bram”
„Moja miłość, twoja miłość”

Pal Abraham
„Wiktoria i jej Huzar”
“Pardon, Madame”

Imre Kalman
„Hrabina Mariza”
„Ach jedź do Varasdin”

Johann Strauss
„Baron cygański”
„Bociany”

Johann Strauss
„Wiedeńska krew”
„Kto wiedeńską ma krew”

SCENY ZBIOROWE:

Imre Kalman
„Księżniczka czardasza”
„Jak bal, to bal”

Johann Strauss
„Zemsta nietoperza”
„W soczystym winnym gronie”

oraz

Franz Lehar
„Wesoła wdówka”
„My jesteśmy szansonistki” (Pieśń gryzetek) – dla kobiet
„Ach kobietki kto poznać Was chce” – dla mężczyzn

INFORMACJE O PROWADZĄCYCH ZAJĘCIA WOKALNE

Dorota-Szostak-Gaska
Dorota Szostak-Gąska

Mezzosopran. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Magdaleny Krzyńskiej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Ewy Iżykowskiej. Stypendystka Istituto Superiore di Studi Musicali „Achille Peri” w Reggio Emilia we Włoszech, a także Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Od 2013 związana jako solistka z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Od 2016 współpracuje również z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. J. Kiepury w Warszawie.

Występowała w Filharmonii im. H. Wieniawskiego Lublinie, Filharmonii Pomorskiej im. I. J.Paderewskiego Bydgoszczy, w NOSPR w Katowicach, z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, a także w Teatro Valli w Reggio Emilia we Włoszech. Brała udział w Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy Zdroju (2013), V Festiwalu Wokalnym Belcanto 2007 w Nałęczowie, gdzie otrzymała nagrodę specjalną, Festiwalu Spotkań Kultur w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Festiwalu Face to Face w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Finalistka i laureatka nagrody specjalnej ufundowanej przez Alicję Węgorzewską podczas V Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej w Krakowie.

Ukończyła Mistrzowskie Kursy Wokalne prowadzone przez Maestrę Helenę Łazarską, Teresę Żylis-Gara, Anitę Garanča, Paula Esswooda, Ewę Iżykowską, Franca D’Ambrosio a także I Profesjonalny Kurs Interpretacji Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krynicy Zdroju.
Zajmuje się również pracą pedagogiczną prowadząc klasę śpiewu solowego w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie oraz zajęcia z emisji głosu w Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza w Lublinie.

Jakub-Gaska
Jakub Gąska

Tenor. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Leszka Skrli oraz Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Iżykowskiej. W roku akademickim 2007/2008 odbył stypendium w Istituto Superiore di Studi Musicali „Achille Peri” w Reggio Emilia we Włoszech, gdzie kształcił się pod kierunkiem Maestro Mauro Trombetty i Rosy Ricciotti. Stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Od 2012 jest związany jako solista z Teatrem Muzycznym w Lublinie.

Za pracę artystyczną odznaczony Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego oraz Medalem Prezydenta Miasta Lublin. Współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, gdzie w październiku 2015 zdobył Różę Dyrektor Teatru – Alicji Węgorzewskiej w II Bitwie Tenorów na Róże.
Występował w Filharmonii Częstochowskiej, Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego w Zamościu oraz w Teatro Valli w Reggio Emilia we Włoszech. Uczestniczył w Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy Zdroju, V Festiwalu Wokalnym Belcanto 2007 w Nałęczowie, gdzie otrzymał nagrodę specjalną, Festiwalu Operowo-Operetkowym w Inowrocławiu, Festiwalu Spotkań Kultur w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Operowym Forum Młodych przy XVI i XVII Bydgoskim Festiwalu Operowym w Operze Nova w Bydgoszczy oraz w Festiwalu Duetów Operowych i Operetkowych Face to Face w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Finalista i laureat nagrody specjalnej podczas V Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej w Krakowie (udział w koncercie podczas Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy Zdroju). W 2017 roku nominowany do Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy wokalista musicalowy” (wyróżnienie).

Ukończył Mistrzowskie Kursy Wokalne Maestry Heleny Łazarskiej, Anity Garanča, Ewy Iżykowskiej i Matjaza Robavsa, Franca D’Ambrosio a także I Profesjonalny Kurs Interpretacji Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krynicy-Zdroju. Zajmuje się również pracą pedagogiczną prowadząc klasę śpiewu solowego w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie oraz zajęcia z emisji głosu w Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza w Lublinie. W latach 2010-2016 prowadził również klasę śpiewu solowego w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 im. K. Szymanowskiego w Rzeszowie. Od 2016 pełni funkcję wiceprezesa w Stowarzyszeniu Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski.