Informacja dla osób
biorących udział
w zajęciach teatralnych

Seminarium aktorstwa operowego – analiza zadań stawianych aktorom-śpiewakom przez reżyserów na przykładach inscenizacji dzieł G. F. Händla.
Warsztaty aktorskie – związek głosu i przestrzeni, budowanie postaci i obecności na scenie, plastyka przestrzeni scenicznej, jak zachowywać się w światłach?

INFORMACJE O PROWADZĄCYM ZAJĘCIA TEATRALNE

Paweł Pawlik

Dyrektor Festiwalu „Muzyka u Źródeł” w Lądku-Zdroju.

Kulturoznawca, reżyser i aktor teatru alternatywnego. Studiował reżyserię teatru dzieci i młodzieży i reżyserię teatru lalkowego w PWST w Krakowie, Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu. Wielokrotnie uczestniczył w stażach w Ośrodku Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych. Prowadził warsztaty teatralne w kilku krajach w Europie (Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Bośnia, Ukraina) oraz w wielu ośrodkach w Polsce.

Szanowni Państwo!

Na moich zajęciach będziecie mogli obejrzeć najnowsze wydania inscenizacji wielkich dzieł operowych i oratoryjnych Jerzego Fryderyka Haendla w kameralnej atmosferze malutkiego kina z audiofilskim nagłośnieniem, które dla Was zaaranżowałem w prowadzonym przeze mnie teatrze lalkowym mieszczącym się w jednej z kamienic przy bajkowym lądeckim Rynku. Dzieła Haendla odkrywamy na nowo a twórczość starego mistrza jawi się we współczesnej kulturze jako bardzo nowoczesna, wręcz musicalowa propozycja dla teatrów muzycznych. Będziemy mogli porozmawiać o samych inscenizacjach, o stylach i rodzajach aktorstwa, o zadaniach, które stawiają reżyserzy aktorom będących zarazem śpiewakami (a to piękna i wielka sztuka śpiewać i grać rolę aktorską jednocześnie).

Na zajęciach warsztatowych w przestrzeni małej sali koncertowej lądeckiego Centrum Kultury, którym mam zaszczyt na co dzień kierować, będziemy doświadczać różnych zadań aktorskich na sobie samych. Metody nowoczesnego teatru alternatywnego, które miałem okazję poznać na swojej drodze twórczej może okażą się atrakcyjne także w waszej pracy aktorskiej?…

Serdecznie zapraszam
Paweł Pawlik