Ewa Warta-Śmietana

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Wystąpiła w wielu partiach operowych: Zerlina w „Don Giovannim”, Zuzanna w „Weselu Figara”, Bastienne w „Bastien und Bastienne” Mozarta, Rachela w „Żydówce” Halevy’ego.

Małgorzata Westrych

Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej. Po jej ukończeniu przez kilkanaście lat pracowała na Wydziale Dyrygentury tej uczelni jako akompaniator.

Łukasz Wroński

W 2009 r. ukończył wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu solowego prof. Leszka Skrli. Ukończył także staż artystyczny na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Ryszarda Karczykowskiego.

Adrian Domarecki

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie profesor Katarzyny Oleś-Blachy. Jest laureatem wokalnych konkursów ogólnopolskich (m.in. III miejsca w Konkursie im. Ludomira Różyckiego i nagrody specjalnej Wiesława Ochmana).

Krzysztof Drozdowski

Aktor i wokalista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu Andrzeja Bieguna. Sztuki aktorstwa uczył się prywatnie u takich pedagogów jak prof. Elżbieta Karkosza, prof. Krzysztof Jędrysek, a wokalistyki operowej u profesora Jacka Ozimkowskiego.

Adam Zaremba

Ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie profesora Macieja Witkiewicza. Uczestnik kursów mistrzowskich prowadzonych przez Paula Eswooda, Matjaza Robavsa oraz Włodzimierza Zalewskiego. Uczył się także w klasie śpiewu Marcello Crismana w Sassari na Sardynii.

Natalia Piechowiak

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego profesor Antoniny Kowtunow i Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego profesor Jolanty Gzelli.

Ewelina Wiśniecka

Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim ze specjalizacją Śpiew Operowo - Oratoryjny w klasie śpiewu mgr Ewy Wolak, na Akademii Muzycznej w Krakowie. Debiutowała w partii Hanny z opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, na deskach Opery Krakowskiej w maju 2016 r.

Łukasz Ratajczak

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie profesora Janusza Ratajczaka. Jako solista współpracuje z Operą Krakowską, Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Teatrem Muzycznym w Lublinie.

Monika Biederman-Pers

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach Instytutu Wokalno-Aktorskiego. Obecnie jest studentką II stopnia w klasie śpiewu solowego profesor Katarzyny Suskiej-Zagórskiej w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Dorota Szostak-Gąska

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Magdaleny Krzyńskiej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Ewy Iżykowskiej.

Jakub Gąska

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Leszka Skrli oraz Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Iżykowskiej.

Natalia Shterner

Absolwentka Akademii Muzycznej w Dniepropietrowsku. Współpracuje z teatrem Opery i Baletu w Dniepropietrowsku z Teatrem Operetki w Charkowie, oraz Teatrem Muzyczno-Dramatycznym w Dniepropetrowsku.

Justyna Rekść-Raubo

Jest laureatką II nagrody i wyróżnienia na II Warszawskim Konkursie Wiolonczelowym w 1989 roku. Ukończyła warszawską Akademię Muzyczną im. F. Chopina w klasie wiolonczeli prof. A. Zielińskiego oraz Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie violi da gamba prof. R. Zipperlinga. Stypendystka Fundacji im. S. Batorego.

Kwartet Bramy Morawskiej

Zespół instrumentalistów grających i propagujących zespołową muzykę salonową XIX i XX w. Skład zespołu to: Andrzej Rosół – fortepian, Wioletta Marecka – wiolonczela, Dariusz Wala – klarnet, Klaudiusz Rosół – skrzypce.

Longital

Bratysławskie trio „Longital”, to w chwili obecnej najjaśniejsza z gwiazd na firmamencie sceny muzycznej Słowacji i jedna z najciekawszych ekip naszej części Europy. Muzyka zespołu oscyluje na granicy kilku gatunków, zbliżając się w ostatnim okresie do rozbudowanych kompozycji, w których wykonaniu często towarzyszą im zespoły filharmonijne.

Orest Vasiouta

Absolwent Średniej Szkoły Muzycznej w Łucku na Wołyniu oraz Studium Podyplomowego kształcącego zawodowych kierowników zespołów estradowych. To osoba od wielu lat wzbogacająca pejzaż kulturalny naszego uzdrowiska.

Serhiusz Bilenko

Pianista, koncertmistrz. Absolwent Akademii Muzycznej im. Czajkowskiego w Kijowie. Od 2014 roku współpracuje z Teatrem Opery i Baletu w Dnipropetrowsku.

Kapela Brodów

Jeden z najlepszych zespołów grający muzykę tradycyjną. Kapela działa od 1992 roku. Na repertuar składają się utwory świeckie i religijne z obszaru Pierwszej Rzeczypospolitej pochodzące ze zbiorów Oskara Kolberga, Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, Katedry Etnomuzykologii Sakralnej KUL i własnych.

Jacek Śmietana

Gdy wychodzi na scenę, posiada świadomość, że widownię stanowią w przytłaczającej większości odbiorcy „niezaangażowani” i stara się postępować według zasady: „po pierwsze - nie nudzić”.