Warsztat pieśni przodków odwołane!!!

Z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE WARSZTATY GOSPEL ZOSTAŁY ODWOŁANE!

BARDZO PRZEPRASZAMY!

Ludowe techniki wokalne spotykane w słowiańskich tradycjach naszej części Europy, to nie tylko tzw. „biały głos”. Tradycyjny śpiew zawsze wiązał się ściśle z funkcją każdej z pieśni oraz z językiem w jakim mówiono. Dlatego w trakcie warsztatów zwracamy uwagę na szczegóły: przybliżam kontekst kulturowy pieśni (m.in. symbolikę tekstu, funkcję obrzędową, czasem sylwetki wybitnych ludowych śpiewaczek, które je kiedyś wykonywały itp.), pracujemy też z nagraniami ludowych mistrzów, aby nauczyć się słyszeć niuanse. Otwieranie ucha i otwieranie głosu będą dodatkowym „efektem ubocznym”!

Warsztat w świecie opery

Technika – bel canto, która powstała we Włoszech w okresie baroku. Jej istotą jest położenie nacisku na piękno ludzkiego głosu i wirtuozerię wokalną. Tradycja ta była kontynuowana w XIX w. w muzyce operowej przez kompozytorów takich jak: Gioacchino Rossini, Gaetano Donizetti czy Vincenzo Bellini.
Dla adeptów śpiewu brzmi to może groźnie, ale bez obaw – sukces jest gwarantowany, bo i śpiewający w chórach będą pozytywnie zaskoczeni taką produkcją i nowe osoby podołają swym rolom – opera jest stosunkowo łatwa do zapamiętania.

Warsztaty gospel odwołane!!!

Z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE WARSZTATY GOSPEL ZOSTAŁY ODWOŁANE!

BARDZO PRZEPRASZAMY!

Muzyka gospel, jak każdy rodzaj i gatunek muzyczny, posiada swoją stylistykę. To dzięki niej, wielu wokalistów wykorzystując zawarte w niej techniki wokalne, może brzmieć ciekawie i wyjątkowo. Pośród artystów wykorzystujących takie techniki są Aretha Franklin, Whitney Houston, czy Jennifer Hudson.
Prowadzący, współpracując od 15 lat z wieloma znanymi artystami tego gatunku, w Europie i na świecie, wykorzystuje wiele z nich. Toteż uczestnicy będą mogli w pełni zasmakować ich różnorodność.

 

Szczegółowy regulamin udziału >> przejdź do regulaminu