MAŁGORZATA KULIŃSKA

Uczestniczka i laureatka wielu festiwali i przeglądów, m.in. Festiwalu Folklorystycznego w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, programu „Opolskie kulturą stoi”, dwóch edycji „Szmaragdów” w Filharmonii Opolskiej, Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej w Warszawie 2014 r. gdzie otrzymała wspólnie z barytonem Grand Prix tego przeglądu, zdobywczyni I i II nagrody Głuchołaskich Dni Kultury Kresowej w Głuchołazach oraz II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Stanisława Jopka w województwie opolskim. Znana głównie z występów na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku.

Od 2 lat Małgorzacie Kulińskiej w pracy artystycznej towarzyszy jej syn Maciej. Wspólnie wzięli udział m.in. w Głuchołaskich Dniach Kultury Kresowej, Wojewódzkim Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” gdzie otrzymali tytuł Laureata Festiwalu, w Ogólnopolskim Plenerze Malarskim w Lewinie Brzeskim.

W Lądku-Zdroju Małgorzata i Maciej zaprezentują program „Tylko z Tobą i dla Ciebie”, w którego repertuarze znajdą się międzywojenne szlagiery Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Mieczysława Fogga, Aleksandra Żabczyńskiego, z nieprzemijającymi tekstami Mariana Hemara, Juliana Tuwima czy Henryka Warsa.