MAŁGORZATA KULIŃSKA

Śpiewa od dzieciństwa, uczestniczka i laureatka wielu festiwali i przeglądów, m.in. Festiwalu Folklorystycznego w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, w Amfiteatrze Opolskim w programie „Opolskie kulturą stoi”, organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury Opolskiej.

Występowała w Filharmonii Opolskiej, w zamku Moszna w pierwszej, drugiej i trzeciej edycji „Szmaragdów” pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, na I Lądeckich Ludowych Zdrojach w Lądku-Zdroju, na Biesiadzie piwnej w Lądku-Zdroju. Brała udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Warszawie 2014 r., gdzie otrzymała wspólnie z barytonem Grand Prix tego przeglądu, wystąpiła dwukrotnie w Okęckiej Sali Widowiskowej w Warszawie, prezentując przeboje musicalowe i operetkowe, zaprezentowała mini recital piosenek międzywojennych w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu.

Zaprezentowała arie operetkowe na Koncercie Noworocznym w Brzegu w Zamku Piastów Śląskich. Brała udział w koncertach charytatywnych: „Lokalni artyści mieszkańcom Ziębic”, Koncert Charytatywny „Gramy dla Rancho Lavender”, była organizatorem i pomysłodawczynią Koncertu Charytatywnego „Dla Jakuba” w Lewinie Brzeskim. Brała wielokrotnie udział w „Biesiadzie Kresowej” w Lewinie Brzeskim od 2012 do 2018 r. Prezentowała pieśni patriotyczne w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Opolu, wielokrotna laureatka wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” w Olszance – m.in. I nagroda Marszałka Województwa Opolskiego, laureatka I i II nagrody Głuchołaskich Dni Kultury Kresowej w Głuchołazach, Laureatka II miejsca podczas Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Stanisława Jopka w województwie Opolskim.

W czerwcu b.r. 2021 r. otrzymała nominację Opolskiej Ambasadorki Unii Europejskiej w obszarze kultura, jako kobiety silnej, z pasją, aktywnej społecznie, otwartej na promowanie UE oraz korzyści osiąganych dzięki funduszom europejskim.

Od trzech lat ze swoim synem Maciejem tworzą duet muzyczno-wokalny, biorą udział w różnych projektach muzycznych i festiwalach.