SONORI ENSEMBLE

Międzynarodowa grupa operowa, która w lądeckiej odsłonie wykona utwory kompozytorów takich, jak m.in. Imre Kálmán, Stanisław Moniuszko, Wolfgang Amadeusz Mozart, Georges Bizet, Claude Debussy, Giuseppe Verdi, i Jacques Offenbach. Gala odbędzie się w malowniczym Parku Zdrojowym im. Jana Pawła II na tle Zdroju Wojciech.

Wystąpią:

MONIKA PIECHACZEK (SOPRAN), ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej. Brała udział w licznych konkursach, zdobywając laury i wyróżnienia. Regularnie koncertuje w repertuarze operetkowym, operowym, sakralnym w kraju i za granicą m. in Niemczech, Austrii, Turcji. Jest częstym gościem licznych festiwali m. in Festiwalu Kiepury, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej, Festiwalu Muzyka Epok, Letniego Festiwalu Operowego.

IZABELA STRZELECKA (MEZZOSOPRAN), ukończyła Wrocławską Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego. Występuje głównie za granicą – w Austrii, Szwajcarii oraz Niemczech. W swoim repertuarze posiada opery Händla, Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Masseneta, oraz Humperdincka. Współpracuje z agencjami zagranicznymi i krajowymi. W grudniu 2012 została laureatką 3. miejsca na międzynarodowym konkursie wokalnym Canto Lirico „Federico II” we Włoszech.

MARCIN KOTARBA (TENOR), absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Przez wiele lat był członkiem EuropaChor-Akademie w Mainz. Uczestniczył w licznych festiwalach w kraju i za granicą (m.in.: Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Vox Academia na Litwie, Oper Oder Spree w Niemczech), gdzie wykonał rozmaite partie operowe oraz oratoryjne. Obecnie jest solistą Opery Krakowskiej oraz Gliwickiego Teatru Muzycznego. Współpracuje również z licznymi instytucjami artystyczno-kulturalnymi w Polsce.

IVO MICHL (BARYTON), absolwent Akademii Muzycznej we Pradze, członek zespołów barokowych Capella Regia, Hofmusici, współpracuje, m.in. z Harmonia delectabilis, Musica Florea. Brał udział w festi-walach w Polsce, Niemczech, na Węgrzech, we Francji i Hiszpanii. Laureat drugiej nagrody w młodszej kategorii Emma Destin International Singing Competition (2001). Obecnie gościnny solista Teatru Narodowego w Pradze, Opery w Ostravie oraz Piccola Opera we Wiedniu.

LESZEK SOLARSKI (BAS), ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie oraz HfMDK we Frankfurcie nad Menem. Brał udział w licznych festiwalach, warsztatach i konkursach, m.in. Junge Künstler Festival w Bay¬reuth, Oper Oder Spree we Frankfurcie. W 2010 zadebiutował na scenie opery we Frankfurcie nad Menem, w roku 2011 wystąpił w Operze Narodowej w Warszawie, brał także udział w licznych festiwalach operowych m.in. w Bad Hersfeld i Schloss Kirchstetten. W swoim repertuarze posiada z oper G.Rossiniego, W. A. Mozarta, G. Donizettiego, G. Verdiego i innych.

KATARZYNA NEUGEBAUER (FORTEPIAN), urodzona w Poznaniu, gdzie z wyróżnieniem ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne, związana z wrocławskim środowiskiem muzycznym, laureatka konkursów. Pracuje jako akompaniator na wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jest korepetytorem chóru NFM i współpracuje z Operą Wrocławską. Zapraszana jako pianista na Międzynarodowe Konkursy wokalne oraz kursy mistrzowskie. W polu zainteresowań artystki znajduje się także wykonastwo muzyki współczesnej.