Ewelina Wiśniecka

sopran

Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim ze specjalizacją Śpiew Operowo – Oratoryjny w klasie śpiewu mgr Ewy Wolak, na Akademii Muzycznej w Krakowie.
Doskonaliła swe umiejętności podczas kursów mistrzowskich i warsztatów wokalnych prowadzonych przez: Mariusza Kwietnia, Evę Blahovą, Ubaldo Fabbri, Marcusa Schafera, Ewę Podleś, Ryszarda Karczykowskiego. Debiutowała w partii Hanny z opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, na deskach Opery Krakowskiej w maju 2016 r. Współpracuje z Teatrem Arte Creatura.

Jest laureatką:

  • II nagrody i nagrody za najlepsze wykonanie utworu współczesnego na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach i Busku-Zdroju w 2017 r.,
  • III nagrody na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku w 2016 r.,
  • finalistką XI Międzynarodowego Konkursu „Złote Głosy” w Warszawie,
  • laureatką nagrody specjalnej Związku Artystów Scen Polskich oddział w Warszawie w 2016 r.,
  • III nagrody w IV  Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach w 2018 r.

Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Busku-Zdroju. Uczestniczyła w prawykonaniu duetów wokalnych Luigiego Cherubiniego podczas wystawy rękopisów Cherubiniego w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie.

W 2018 została finalistką Międzynarodowego Konkursu im. Iwony Borowickiej, gdzie otrzymała nagrodę dyrektora konkursu Ewy Warty-Śmietany.