ANIA BRODA

Piosenkarka, instrumentalistka (lira korbowa, cymbały), kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Współtwórczyni legendarnej formacji Bractwo Ubogich i Kapeli Brodów, z którymi zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Polskiego Radia Folkowy Fonogram Roku 2001 oraz drugą nagrodę na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja 2004. Autorka kultowego albumu „A ja nie chcę spać” z poezją śpiewaną dla najmłodszych (główna nagroda w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka 2011). Od 1994 r. nieprzerwanie nagrywa i koncertuje.

W jej repertuarze znajduje się muzyka obrzędowa, piosenki dla dorosłych, piosenka autorska i muzyka dla dzieci. Prezentuje publiczności muzyczne skarby duchowej strony tradycji. Komponuje i wykonuje muzykę do spektakli teatralnych, filmów, animacji, słuchowisk radiowych. Bierze udział w projektach związanych z muzyką dawną, współczesną, eksperymentalną. Jako lokalna patriotka nagrała płytę z tradycyjną muzykę z Warmii. Nagrywała dla telewizji, występowała na wielu festiwalach w kraju i zagranicą.

Współpracowała m.in. z Polskim Radiem 2, NOSPR, Państwowym Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrem Lalkowym w Olsztynie, Instytutem Teatralnym, Narodowym Centrum Kultury, warszawskim CSW. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendystka Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Otrzymałam nagrodę prezydenta miasta Olsztyna za całokształt twórczości. Była półfinalistka 8 edycji „Mam Talent” Nagrała w swojej karierze 9 płyt.

Strona internetowa: www.aniabroda.com