Krystyna Man Li Szczepańska, fortepian. ZESPÓŁ 3 M

Melodia Awaz Lila Szczepańska, wiolonczela. ZESPÓŁ 3 M
6 czerwca 2018
Katarzyna Starzycka, fortepian
6 czerwca 2018

Chińska pianistka o rosyjskich korzeniach urodzona w Pekinie. Debiutowała w wieku pięciu lat w Pekińskiej Hali Koncertowej. Pierwsze stopnie edukacji artystycznej zdobyła również w Pekinie.

Absolwentka AM im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów. Stypendystka w Litewskiej Akademii Muzycznej w Wilnie.

Brała udział w kursach mistrzowskich, które prowadzili m.in. Regina Smendzianka (Polska), Oleś Kolvisky (Ukraina), Robert Koenig (Stany Zjednoczone i Kanada), Jack Winerock (Stany Zjednoczone), Tomasz Herbut (Szwajcaria), Gilead Michory (Niemcy), Wiktor Mierżanov (Rosja) i S. Nokleberg (Norwegia).

Laureatka licznych koncertów pianistycznych m.in. w San Sebastian i Brześciu. Koncertowała w Jordanii, Syrii, na Ukrainie a także w Chinach, w Europie, na Dalekim i Bliskim Wschodzie.

Występuje jako solistka, akompaniatorka i kompozytorka wśród tak znamienitych artystów jak Jerzy Trela – aktor, Mariusz Pędziałek – obój i pianiści: Renata Żełobowska-Orzechowska, Małgorzata Westrych.

Aktywnie współpracuje z Fundacją Światowe Centrum Dydaktyczne w Żelazowej Woli, jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Polskiej im I. J. Paderewskiego w Warszawie. Pracuje także jako pedagog fortepianu.