Piotr Płuska, baryton
6 czerwca 2018
Adam Grygar, baryton
6 czerwca 2018

Kształcił swój głos w Akademii Muzycznej w Krakowie (w klasie profesora Adama Szybowskiego) oraz na kursach mistrzowskich m.in. u profesor Evy Blahovej z akademii bratysławskiej.

Wyróżniany na wielu prestiżowych konkursach wokalnych w kraju i za granicą (m.in. w Kudowie-Zdroju, Krynicy-Zdroju, Bratysławie i Monachium).

Dał się poznać szerokiej publiczności kreując pierwszoplanowe role w spektaklach operowych, biorąc udział w koncertach oratoryjnych i recitalach ze znakomitymi akompaniatorami, chórami i orkiestrami pod batutą uznanych dyrygentów w Polsce, Niemczech, Francji i we Włoszech.

Szeroki repertuar operowy, operetkowy, musicalowy, piękna barwa głosu i nienaganna technika wokalna sprawiają, że Jan Michalak jest chętnie zapraszany do udziału w wielu wydarzeniach artystycznych. Jest także animatorem kultury, twórcą i reżyserem widowisk muzyczno-teatralnych. Nagradzany za działalność kulturalną przez instytucje kultury i samorządy, uhonorowany odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.