Katarzyna Starzycka, fortepian
6 czerwca 2018
Joanna Nawrot, sopran liryczny
6 czerwca 2018

Jest absolwentką studiów magisterskich filologii germańskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Edukację muzyczną rozpoczęła w 2008 r. w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno–Baletowym w Gliwicach pod kierunkiem mgr Krystyny Konopackiej-Parniewskiej. W 2014 r. ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Jana Ballarina.

Uczestniczyła w wielu kursach wokalistyki operowej pod kierunkiem wybitnych artystów i pedagogów: Jadwiga Romańska, Stefania Toczyska, Ryszard Karczykowski, Wiesław Ochman, Ingrid Kremling, Christina Kluge, Olga Pasiecznik, Karolina Brachman, Daniel Weeks, Francesco Bottigliero oraz w warsztatach aktorskich Michała Znanieckiego i Michaela Ramach’a.

Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych: wyróżnienie w Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach (2008 – wyróżniene), XIII i XIV Międzyuczelniany Konkurs „W kręgu muzyki słowiańskiej” w Katowicach (2012, 2014 – udział w finale), Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Imricha Godina Iuwentus Canti na Słowacji (2013 – III miejsce), 47 Ogólnopolski Konkurs Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego (III miejsce oraz wyróżnienie za wykonanie pieśni kompozytora wielkopolskiego), VI Konkurs Pieśni i Arii we Włoszakowicach (2014), VII Ogólnopolski Konkurs Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej (2016 – wyróżnienie). Występowała w Gliwickim Teatrze Muzycznym, Operze Śląskiej Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Od 2014 r. współpracuje także z Teatrem Muzycznym Arte Creatura kreując role w produkcjach operetkowych W 2015 r. objęła prowadzenie bogatego w osiągnięcia i tradycje Harcerskiego Zespołu Artystycznego „Słoneczni” w katowickim Pałacu Młodzieży. Od 2016 r. współpracuje z Impresariatem Artystycznym Sense z Warszawy, gdzie jest solistką w spektaklach z muzyką okresu 20-lecia międzywojennego: Bodo Cafe oraz Kino Paradiso. Od maja 2016 r. na stałe związana również z TVP3 Katowice, gdzie prowadzi programy kulturalne, edukacyjne oraz prezentuje prognozę pogody. Pracuje także jako aktorka dubbingowa filmów animowanych dla dzieci na kanale JimJam Polsat. Od 2017 r. współpracuje z Fundacją Pomocy Artystom Polskim Czardasz z Krakowa.