Kapela Brodów

Jeden z najlepszych zespołów grający muzykę tradycyjną. Kapela działa od 1992 roku. Na repertuar składają się utwory świeckie i religijne z obszaru Pierwszej Rzeczypospolitej pochodzące ze zbiorów Oskara Kolberga, Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, Katedry Etnomuzykologii Sakralnej KUL i własnych.

Continue reading

Serhiusz Bilenko

Pianista, koncertmistrz. Absolwent Akademii Muzycznej im. Czajkowskiego w Kijowie. Od 2014 roku współpracuje z Teatrem Opery i Baletu w Dnipropetrowsku.

Continue reading

Natalia Shterner

Absolwentka Akademii Muzycznej w Dniepropietrowsku. Współpracuje z teatrem Opery i Baletu w Dniepropietrowsku z Teatrem Operetki w Charkowie, oraz Teatrem Muzyczno-Dramatycznym w Dniepropetrowsku.

Continue reading

Justyna Rekść-Raubo

Jest laureatką II nagrody i wyróżnienia na II Warszawskim Konkursie Wiolonczelowym w 1989 roku. Ukończyła warszawską Akademię Muzyczną im. F. Chopina w klasie wiolonczeli prof. A. Zielińskiego oraz Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie violi da gamba prof. R. Zipperlinga. Stypendystka Fundacji im. S. Batorego.

Continue reading

Longital

Bratysławskie trio „Longital”, to w chwili obecnej najjaśniejsza z gwiazd na firmamencie sceny muzycznej Słowacji i jedna z najciekawszych ekip naszej części Europy. Muzyka zespołu oscyluje na granicy kilku gatunków, zbliżając się w ostatnim okresie do rozbudowanych kompozycji, w których wykonaniu często towarzyszą im zespoły filharmonijne.

Continue reading

Jakub Gąska

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Leszka Skrli oraz Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Iżykowskiej.

Continue reading

Dorota Szostak-Gąska

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Magdaleny Krzyńskiej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Ewy Iżykowskiej.

Continue reading

Monika Biederman-Pers

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach Instytutu Wokalno-Aktorskiego. Obecnie jest studentką II stopnia w klasie śpiewu solowego profesor Katarzyny Suskiej-Zagórskiej w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Continue reading

Łukasz Ratajczak

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie profesora Janusza Ratajczaka. Jako solista współpracuje z Operą Krakowską, Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Teatrem Muzycznym w Lublinie.

Continue reading

Ewelina Wiśniecka

Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim ze specjalizacją Śpiew Operowo – Oratoryjny w klasie śpiewu mgr Ewy Wolak, na Akademii Muzycznej w Krakowie. Debiutowała w partii Hanny z opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, na deskach Opery Krakowskiej w maju 2016 r.

Continue reading