Łączą nas źródła, muzyka i czekolada

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis
serdecznie zapraszamy

Lądek-Zdrój - Velké Losiny

koncerty muzyki uzdrowiskowej

Lądek-Zdrój i Velké Losiny to bratnie miejsca, przyroda bowiem ofiarowała nam lecznicze źródła. Nasze wody tryskają z trzewi opiekuńczej ziemi ku ukojeniu schorzeń, podtrzymaniu zdrowia, pielęgnacji urody. Przynoszą równowagę i spokój, w naturalny sposób wzmagając chęć bycia szczęśliwym. One same jednak do szczęścia nie wystarczą. Po wiekach zawiłych uzdrowiskowych doświadczeń i eksperymentów odkryliśmy wreszcie tajemnice osiągania szczęścia.

Lądek-Zdrój unosi nas z ożywczych kąpieli ku błogostanom ducha na skrzydłach „Muzyki u Źródeł”.

Velké Losiny pławią nas w rozkoszach smaków i aromatów „Czekoladowych łaźni”.

Mieszkamy blisko siebie od zawsze, czerpiemy ze wspólnych źródeł tradycji i kultury, lecz do niedawna dzieliła nas granica niewiedzy o sobie. Dzisiaj chcemy dzielić się inspiracjami, radością i szczęściem, ponieważ łączą nas źródła muzyka i czekolada.

Lądek-Zdrój i Velké Losiny, 2018

Mieszkańcy

Wydarzenia w ramach projektu

Baczynski-768px

Koncert inauguracyjny „Łączą nas źródła”

28 lipca, sobota, godz. 19.00, Park Zdrojowy im. Jana Pawła II, Lądek-Zdrój

Arie słynne arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe w wykonaniu artystów z Czech i Polski z towarzyszeniem „Orkiestry M de Silesia” pod batutą Wojciecha Barczyńskiego.

Wstęp wolny
Jak-za-dawnych-lat-768px

Koncert „Jak za dawnych lat”

29 lipca, niedziela, godz. 16.00, Park Zdrojowy im. Jana Pawła II, Lądek-Zdrój

Koncert artystów lądeckich z gościnnym udziałem artystów festiwalowych. W programie znane i lubiane szlagiery polskie i czeskie w stylu retro (od romantyzmu do lat 70).

Wstęp wolny
Longital-768px

Koncert Muzyki Alternatywnej BONBONS – gwiazdy nurtu OFF „6 NACHODNIKU” (Czechy) i „LONGITAL” (Słowacja)

29 lipca, niedziela, godz. 20.00, Kinoteatr, Orla 7, Lądek-Zdrój

Dwie wielkie sławy sceny alternatywnej naszych południowych sąsiadów. Słowacki „Longital” zagra z kwartetem smyczkowym Slavo Solovica.

Wstęp wolny (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja - bezpłatne wejściówki dostępne w Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju, pl. Staromłyński 5, tel. +48 74 814 65 62, ckir@ladek.pl, lub w kasie kinoteatru przed koncertem - do wyczerpania puli miejsc)
Wehikul-768px

Lądecki Wehikuł Czasu

4 sierpnia, sobota, godz. 15.30 - 19.30, Park Zdrojowy Jana Pawła II, Lądek-Zdrój

Polsko-czeska impreza kostiumowa: cykliści, linoskoczek, pokazy taneczne, zabawy w krokiet, serso, boule, konkurs na kostium, prezentacja i degustacja velkolosinskiej czekolady.

Wstęp wolny
Kwartet-768px

Gala Finałowa 4. Festiwalu Muzyki Uzdrowiskowej „Muzyka u źródeł” pt. „Łączą nas źródła, muzyka i czekolada”

4 sierpnia, sobota, 19.30, Tarasy pod Zdrojem Wojciech, Lądek-Zdrój

Arie operowe, operetkowe i musicalowe w wykonaniu artystów z Czech i Polski z towarzyszeniem „Kwartetu Bramy Morawskiej”.

Wstęp wolny