Kurs interpretacji wokalnej

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Lądku-Zdroju w terminie od 12 do 17 sierpnia 2019

Zajęcia adresowane są do młodych adeptów sztuki operetkowej i musicalowej. Celem zajęć jest nabycie praktycznych umiejętności w budowaniu wizerunku scenicznego.

ZAPRASZAMY!

KOSZT UDZIAŁU W KURSIE:
1300 zł (z noclegami i wyżywieniem w dn. 11-18 sierpnia)
700 zł (bez noclegów i wyżywienia)

Kursy będą obejmować:

  • pracę nad interpretacją sceniczną arii i duetów operetkowych oraz songów musicalowych – ruch sceniczny, gest, mimika;
  • naukę współpracy z partnerami na scenie;
  • konsultacje wokalne.
Ewa Warta-Śmietana rekomenduje

Kurs w Lądku-Zdroju jest wyjątkowy, gdyż…

Obserwując młodzież, która przybywa na Międzynarodowy Konkurs Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie widzimy ogromne braki w umiejętności zachowania się na scenie. Dzisiaj teatry muzyczne przyjmując solistów zwracają uwagę nie tylko na piękny śpiew. Kryteria są bardzo wysokie. Śpiewak powinien umieć nie tylko śpiewać, ale i tańczyć, a także być dobrym aktorem.

Na mapie Polski nie brak kursów dla wokalistów. Ograniczają się one jednak głównie do nauki śpiewu. Na naszym kursie młody artysta będzie miał możliwość indywidualnej pracy z profesjonalistami nad swoim zachowaniem na scenie, przygotować choreografię do wybranych utworów (np. czardasz, walc, tango), opracować interpretację utworu za pomocą środków scenicznego wyrazu (mimikę, gest) a także będzie miał możliwość pracy w duecie.

Uczestnicy będą mieli okazję zdobycia doświadczenia biorąc udział także w koncertach z programu Festiwalu Muzyki Uzdrowiskowej „Muzyka u źródeł”, za które dostaną honoraria.

Lądek-Zdrój to także wspaniałe wody lecznicze i cudowna atmosfera najstarszego w Polsce kurortu. Uczestnicy kursu będą mogli poznać walory lecznicze wód dzięki sponsorowanym kąpielom a także wziąć udział w wycieczkach i innych atrakcjach-niespodziankach.
W ubiegłych latach wielkim powodzeniem cieszyły się pełne niecodziennych wrażeń wycieczki terenowymi samochodami na Borówkową Górę i do Jaskini Radochowskiej a także wspaniała, uroczysta kolacja w luksusowej rezydencji ProHarmonia. W tym roku zwiedzimy także Zamek na Skale w Trzebieszowicach i lądeckie Arboretum.

Elementy kursu
ZAJĘCIA TANECZNE
ZAJĘCIA WOKALNE
ZAJĘCIA TEATRALNE